Schody, schodiště

Vyrábíme schodiště a zábradlí na zakázku. Jednotlivá schodiště navrhuje náš projektant a pro jejich výrobu používáme kvalitní dřevo, dýhy, lamináty, ocel, sklo a další tradiční a moderní materiály. Navrhujeme a vyrábíme interiérová a venkovní schodiště na míru, kovová a dřevěná schodiště, zábradlí na schodiště, balkóny, terasy a galerie.

Moderní schodiště
press to zoom
Dřevěné schodiště
press to zoom
Dřevěné schodiště, dřevěné schody
press to zoom
Dřevěné schodiště, dřevěné schody
press to zoom
Dřevěné schodiště
press to zoom
Dřevěné schody a dřevěná podlaha
press to zoom
1/3
Dřevěná schodiště

 

Dřevěné schodiště se může stát dominantní ozdobou každého interiéru. Pro jeho volbu mluví přirozená kresba dřeva, hřejivé vyzařování a nadčasový design. 

 

Dřevěné schody, nášlapy a schodnice vyrábíme různých typů, tvarů, velikosti a barevného provedení. Dřevěné schodiště pro vás můžeme vyrobit z více druhů dřeva ať už se bude jednat o točité schodiště, či vřetenové, samonosné, zadlabané, sedlové, montované na beton, nebo čepové schodiště.

 

Dodáváme taky obklady betonových schodišť, interiérová i exteriérová zábradlí schodišť, sloupky, madla a výplně. Náš projektant pro vás vytvoří plán schodiště, tak aby bylo dokonalé po technické stránce a aby design schodiště dokonale ladil s nábytkem a stalo se důstojnou dominantou interiéru. 

 

Schodiště, které je vyrobené z tvrdých dřevin jako jsou javor, jasan, nebo dub vydrží větší zátěž a je méně náchylné k poškození. Volba materiálu vždy byla, je a vždy bude úzce spjata s cenou a z těchto důvodů nakonec mnoho lidí volí nejlevnější smrkové dřevo. Podstatně dražší jsou pak vzácnější tvrdá dřeva s výraznou barvou a odstínem, charakterem kresby jako je dřevo ovocných stromů například třešeň, nebo velmi tvrdý masiv z ořechu.

 

Z tuzemských dřevin jsou s ohledem na poměr kvalita, cena a estetika nejvhodnější pro výrobu dřevěného schodiště tvrdší dub, nebo levnější modřín a buk. Vyrábíme dřevěné schody, nášlapy, zábradlí a celá schodiště taky z exotických dřevin.

venkovní schodiště, točité schody, schodiště na míru, kovové schodiště, venkovní schody, ocelové schodiště, venkovní točité schodiště, ocelové schody
Venkovní schodiště

 

Venkovní schodiště je nedílnou součástí domu a má velký estetický vliv na charakter celého domu a na své okolí.

 

Zároveň nesmíme zapomenout na jeho funkčnost a je tedy potřeba na toto myslet již ve fázi projektu a vyvarovat se budoucím chybám a nouzovým řešením. Každý z nás má svůj vlastní vkus a to, jak bude venkovní schodiště vypadat se projeví na konečné podobě celého domu. Je potřeba mít na paměti to, že jde o venkovní stavbu a použít materiál a tvar schodiště, který bude v souladu s architekturou domu a zároveň bude odolný povětrnostním podmínkám. Nároky na bezpečnost jsou u venkovních schodišť vysoké a tak je dobré myslet na to, že schodnice budou v zimě namrzat, že se budou na schodech pohybovat děti a taky je dobré vzít v potaz to, kolik lidí se bude na schodišti potkávat a jakou bude mít maximální zátěž.

 

Venkovní schodiště vyrábíme z materiálů, které odolávají povětrnostním vlivům, a proto pro jejich výrobu používáme materiály, jako jsou pozinkovaná ocel, lakovaná ocel, korozivzdorná ocel, nebo broušená ocel. Venkovní schodiště můžeme kombinovat s materiály jako je dřevo, sklo, plexisklo, Cetris, Cembonit, Makrolon, žulový masiv, nebo mramor ze kterých můžeme vyrobit sokly, stupnice, podstupnice a madla, nebo výplně zábradlí. Venkovní schodiště můžeme na přání zákazníka ozdobit kamenickými, nebo ručně kovanými prvky.

Kovové zábradlí, dřevěné schody, zábradlí na schodiště, schody do domu, ocelové schody, kovové schodiště
Zábradlí

 

Zábradlí do interiérů i exteriérů.

 

Zábradlí na galerie a schodiště vyrábíme interiérová i venkovní, vřetenová i přímá, celodřevěná, celokovová, nebo s dřevěnými madly. Výplně zábradlí vyrábíme ze skla, plexiskla, s ocelovými lanky, s ozdobnými ručně kovanými prvky, s výplní, nebo kovovými, nebo dřevěnými sloupky. Ocelové zábradlí  upravujeme pozinkováním, nebo je lakujeme metodou práškového lakování.

 

Práškové plasty nabíjíme v lakovacích boxech elektrostatickým, nebo tribostatickým (elektrokinetickým) způsobem, což nám umožňuje vysoce kvalitní lakování tvarově složitějších dílů a díky ruční obsluze jsme schopni provést nástřik i těžko dostupných ploch. Při práškovém lakování můžeme nanášet všechny druhy práškových plastů.

 

Naši kolegové umělečtí kováři vyrábí zábradlí, sloupky, mříže, stolové podnože a mnoho dalších stylových a okrasných doplňků z oceli, bronzu, mědi a bíleho kovu.

Výroba nábytku | Nábytek na míru
Výroba nábytku | Nábytek na míru | Nábytek na zakázku