Vyrábíme schodiště a zábradlí na zakázku. Jednotlivá schodiště navrhuje náš projektant a pro jejich výrobu používáme kvalitní dřevo, dýhy, lamináty, ocel, sklo a další tradiční a moderní materiály. Navrhujeme a vyrábíme interiérová a venkovní schodiště na míru, kovová a dřevěná schodiště, zábradlí na schodiště, balkóny, terasy a galerie.

Schody, schodiště

Dřevěná schodiště

 

Dřevěné schodiště se může stát dominantní ozdobou každého interiéru. Pro jeho volbu mluví přirozená kresba dřeva, hřejivé vyzařování a nadčasový design. 

 

Dřevěné schody, nášlapy a schodnice vyrábíme různých typů, tvarů, velikosti a barevného provedení. Dřevěné schodiště pro vás můžeme vyrobit z více druhů dřeva ať už se bude jednat o točité schodiště, či vřetenové, samonosné, zadlabané, sedlové, montované na beton, nebo čepové schodiště.

 

Dodáváme taky obklady betonových schodišť, interiérová i exteriérová zábradlí schodišť, sloupky, madla a výplně. Náš projektant pro vás vytvoří plán schodiště, tak aby bylo dokonalé po technické stránce a aby design schodiště dokonale ladil s nábytkem a stalo se důstojnou dominantou interiéru. 

 

Schodiště, které je vyrobené z tvrdých dřevin jako jsou javor, jasan, nebo dub vydrží větší zátěž a je méně náchylné k poškození. Volba materiálu vždy byla, je a vždy bude úzce spjata s cenou a z těchto důvodů nakonec mnoho lidí volí nejlevnější smrkové dřevo. Podstatně dražší jsou pak vzácnější tvrdá dřeva s výraznou barvou a odstínem, charakterem kresby jako je dřevo ovocných stromů například třešeň, nebo velmi tvrdý masiv z ořechu.

 

Z tuzemských dřevin jsou s ohledem na poměr kvalita, cena a estetika nejvhodnější pro výrobu dřevěného schodiště tvrdší dub, nebo levnější modřín a buk. Vyrábíme dřevěné schody, nášlapy, zábradlí a celá schodiště taky z exotických dřevin.

Venkovní schodiště

 

Venkovní schodiště je nedílnou součástí domu a má velký estetický vliv na charakter celého domu a na své okolí.

 

Zároveň nesmíme zapomenout na jeho funkčnost a je tedy potřeba na toto myslet již ve fázi projektu a vyvarovat se budoucím chybám a nouzovým řešením. Každý z nás má svůj vlastní vkus a to, jak bude venkovní schodiště vypadat se projeví na konečné podobě celého domu. Je potřeba mít na paměti to, že jde o venkovní stavbu a použít materiál a tvar schodiště, který bude v souladu s architekturou domu a zároveň bude odolný povětrnostním podmínkám. Nároky na bezpečnost jsou u venkovních schodišť vysoké a tak je dobré myslet na to, že schodnice budou v zimě namrzat, že se budou na schodech pohybovat děti a taky je dobré vzít v potaz to, kolik lidí se bude na schodišti potkávat a jakou bude mít maximální zátěž.

 

Venkovní schodiště vyrábíme z materiálů, které odolávají povětrnostním vlivům, a proto pro jejich výrobu používáme materiály, jako jsou pozinkovaná ocel, lakovaná ocel, korozivzdorná ocel, nebo broušená ocel. Venkovní schodiště můžeme kombinovat s materiály jako je dřevo, sklo, plexisklo, Cetris, Cembonit, Makrolon, žulový masiv, nebo mramor ze kterých můžeme vyrobit sokly, stupnice, podstupnice a madla, nebo výplně zábradlí. Venkovní schodiště můžeme na přání zákazníka ozdobit kamenickými, nebo ručně kovanými prvky.

Zábradlí

 

Zábradlí do interiérů i exteriérů.

 

Zábradlí na galerie a schodiště vyrábíme interiérová i venkovní, vřetenová i přímá, celodřevěná, celokovová, nebo s dřevěnými madly. Výplně zábradlí vyrábíme ze skla, plexiskla, s ocelovými lanky, s ozdobnými ručně kovanými prvky, s výplní, nebo kovovými, nebo dřevěnými sloupky. Ocelové zábradlí  upravujeme pozinkováním, nebo je lakujeme metodou práškového lakování.

 

Práškové plasty nabíjíme v lakovacích boxech elektrostatickým, nebo tribostatickým (elektrokinetickým) způsobem, což nám umožňuje vysoce kvalitní lakování tvarově složitějších dílů a díky ruční obsluze jsme schopni provést nástřik i těžko dostupných ploch. Při práškovém lakování můžeme nanášet všechny druhy práškových plastů.

 

Naši kolegové umělečtí kováři vyrábí zábradlí, sloupky, mříže, stolové podnože a mnoho dalších stylových a okrasných doplňků z oceli, bronzu, mědi a bíleho kovu.

1/3
Výroba nábytku | Nábytek na míru
Výroba nábytku | Nábytek na míru | Nábytek na zakázku