top of page

Schody a schodiště

Vyrábíme schodiště a zábradlí na zakázku. Pro jejich výrobu používáme kvalitní dřevo, dýhy, lamináty, ocel, sklo a další tradiční a moderní materiály. Navrhujeme a vyrábíme interiérová a venkovní schodiště na míru, kovová a dřevěná schodiště, zábradlí, balkóny, terasy a galerie. Schody a celá schodiště vyrábíme na míru v požadovaných rozměrech.

Dřevěné schody

Dřevěné schodiště se může stát dominantní ozdobou každého interiéru. Pro jeho volbu mluví přirozená kresba dřeva, hřejivé vyzařování a nadčasový design. 

 

Dřevěné schody, nášlapy a schodnice vyrábíme různých typů, tvarů, velikosti a barevného provedení. Dřevěné schodiště pro vás můžeme vyrobit z více druhů dřeva ať už se bude jednat o točité schodiště, či vřetenové, samonosné, zadlabané, sedlové, montované na beton, nebo čepové schodiště.

 

Dodáváme taky obklady betonových schodišť, interiérová i exteriérová zábradlí schodišť, sloupky, madla a výplně. Náš projektant pro vás vytvoří plán schodiště, tak aby bylo dokonalé po technické stránce a aby design schodiště dokonale ladil s nábytkem a stalo se důstojnou dominantou interiéru. 

 

Schodiště, které je vyrobené z tvrdých dřevin jako jsou javor, jasan, nebo dub vydrží větší zátěž a je méně náchylné k poškození. Volba materiálu vždy byla, je a vždy bude úzce spjata s cenou a z těchto důvodů nakonec mnoho lidí volí nejlevnější smrkové dřevo. Podstatně dražší jsou pak vzácnější tvrdá dřeva s výraznou barvou a odstínem, charakterem kresby jako je dřevo ovocných stromů například třešeň, nebo velmi tvrdý masiv z ořechu.

 

Z tuzemských dřevin jsou s ohledem na poměr kvalita, cena a estetika nejvhodnější pro výrobu dřevěného schodiště tvrdší dub, nebo cenově úspornější modřín, nebo buk. Dřevěné schody, nášlapy, zábradlí a celá schodiště vyrábíme taky z exotických dřevin dostupných na našem trhu.

dřevěné schody

Zábradlí schodiště

Zábradlí schodišť vyrábíme na míru do interiérů i exteriérů.

 

Zábradlí na galerie a schodiště vyrábíme celodřevěná, celokovová, nebo s dřevěnými madly. Výplně zábradlí vyrábíme ze skla, plexiskla, s ocelovými lanky, s ozdobnými ručně kovanými prvky, s výplní, nebo kovovými, či dřevěnými sloupky. Ocelové zábradlí  upravujeme pozinkováním, nebo je lakujeme metodou práškového lakování.

 

Práškové plasty nabíjíme v lakovacích boxech elektrostatickým, nebo tribostatickým (elektrokinetickým) způsobem, což nám umožňuje vysoce kvalitní lakování tvarově složitějších dílů a díky ruční obsluze jsme schopni provést nástřik i těžko dostupných ploch. Při práškovém lakování můžeme nanášet všechny druhy práškových plastů.

 

Naši kolegové umělečtí kováři vyrábí zábradlí, sloupky, mříže, stolové podnože a mnoho dalších stylových a okrasných doplňků z oceli, bronzu, mědi a bíleho kovu.

bottom of page