top of page

Knihovny na míru

Knihovna je domovem knih a může se stát výrazným a elegantním prvkem interiéru. Může také sloužit jako pokojová stěna s prostorem pro květiny, sklo, porcelán, elektronické přístroje, nebo jako praktická dělící příčka v pokoji.

Dobře navržená knihovna na míru interiéru a požadavkům na její využití a vhodná volba materiálu pro výrobu knihovny jsou důležité aspekty. Dostatečná kvalita a pevnost materiálu a vhodné rozměry desek určují možnosti zátěže. Příliž dlouhé desky se budou pod vahou knih prohýbat a příliž krátké budou zbytečně zabírat místo. Knihovna vyrobená na míru v optimálních rozměrech bude dobře plnit svůj účel a zároveň lépe využijete místo v bytě.

Design knihovny je taktéž zásadní. Knihovna se stane dominatním kusem nábytku v interiéru a tak, jak bude knihovna vypadat zcela zásadně ovlivní celkový interiér. Rozměry nábytku, volba materiálu pro výrobu knihovny, finální povrchová úprava, výběr úchytů a vybavení knihovny pak ovlivní její cenu.

výroba knihoven | knihovny na míru
Výroba knihoven

 

Knihovny na míru vyrábíme z více druhů materiálů a v mnoha provedeních.

 

Pro výrobu knihoven používáme přírodní dřevo, dýhy, překližky, LTD - Lamino, HPL i MDF. Knihovny z dřevěného masivu, nebo dýhy ošetřujeme přírodními oleji, nebo vosky. Desky z MDF se dají dobře opracovávat a mají hladký povrch. Lakování knihoven a dalšího nábytku provádíme ve vlastní lakovně a našim zákazníkům nabízíme široký výběr ze stovek barev dle vzorníku RAL.

Tak jako může být vyrobena knihovna na míru rozměrově, tak i její design a provedení můžeme přizpůsobit potřebám zákazníka. Stejně jako veškerý nábytek do interiérů vyrábíme i knihovny na zakázku a volba její výsledné podoby je volbou zákazníků. Pomůžeme vám s výběrem vhodných materiálů a s volbou jeho povrchové úpravy, vybavením, dispozičním řešením i s designem knihovny.

 

Knihovny dodáváme v tradičním, rustikálním, stylovém, moderním, nebo také v futuristickém, či designovém provedení. Knihovny na míru vyrábíme také s ručně kovanými okrasnými prvky a úchyty, prosklenými dveřmi, osvětlením, šuplíky a dalším vybavením, které si můžete vybrat z naši široké nabídky.

výroba nábytku | nábytek na míru
výroba nábytku | nábytek na míru | nábytek na zakázku
bottom of page