top of page

Drásaný nábytek

Drásáním zvýrazníme kresbu a strukturu dřeva, jeho krásu a přírodní vzhled.​

​

Drásání, neboli kartáčování nábytku je způsob povrchové úpravy dřeva, který je v současné době velmi žádaný. Drásáním docílíme zvýraznění vzhledu, kresby a charakteru dřeva. Proces povrchové úpravy spočívající v mechanickém odstranění měkkých částí letokruhů pomocí ocelových, nebo silonových kartáčů. Můžeme tak imitovat staršené povrchy jak v exteriéru, tak i v interiéru.​

​

Tímto způsobem upravené dřevo je vhodné k výrobě nábytku, obkladů stěn, stropů, dveří, zárubní i podlah. Drásané povrchy se také provádějí na falešném roubení, palubkách, podlahovkách a dřevěných přířezech. Povrch dřeva pak upravujeme lakováním ekologicky šetrnýmy a vodou ředitelnými laky, přírodními oleji a vosky, čímž zvýrazníme kresbu a strukturu dřeva a tím podpoříme jeho přírodní vzhled a vyzdvihneme jeho přirozenou krásu.

 

Společně s výrobou drásaného nábytku na zakázku nabízíme další ze svých specialit v oblasti výroby nábytku a moderního designu. Kartáčovaný nábytek má osobitý půvab, styl a rustikální vzhled. Nábytek vyrobený z drásaného dřeva nachází své místo jak v rustikálně laděných interiérech, tak i v moderních bytových a komerčních interiérech.

výroba selského nábytku

Selský nábytek

Selský nábytek z masivu vyrábíme na míru požadavkům zákazníků v optimálním materiálovém provedení a s vhodnou povrchovou úpravou.

 

Rustikální a selský nábytek vyrábíme z tradičních materiálů. Dřevěný masiv a drásání je jeden ze způsobů povrchové úpravy dřeva. Drásaný selský nábytek je stylový a s použitím úpravy drásáním zvýrazníme jeho přírodní vzhled, strukturu a kresbu dřeva.

 

Tímto způsobem upravené dřevo je vhodné zejména pro výrobu selského nábytku, nábytku na chalupu, nebo na chatu. Kartáčovaný, neboli drásaný nábytek nalézá své uplatnění také jako nábytek pro restaurace, vybavení a nábytek do vinných sklípků, barů, nebo do pivnic. Ze dřeva vyrábíme veškerý rustikální nábytek na míru v požadovaných rozměrech.

výroba nábytku | nábytek na míru
výroba nábytku | nábytek na míru | nábytek na zakázku
bottom of page